Zdá se, že máte v prohlížeči vypnutý JavaScript. Některé funkce Výzkumníka vám nemusí fungovat správně.

Zpět na seznam článků

Jaké telefony brouzdají po Seznamu

Jaké telefony brouzdají po Seznamu

05. 12. 2019

Lidé na služby Seznamu chodí z různých zařízení. Mezi nejoblíbenější samozřejmě patří počítač (57 %), chytrý telefon (38 %) nebo tablet (4 %). Připojit se k nám však můžou třeba i přes chytré hodinky či televizi! Tentokrát jsme se podívali, jaké typy a značky telefonů jsou nejoblíbenější, jaké na nich běží operační systémy a jaké prohlížece se nejvíce používají.

Samsung v těsném závěsu za Huawei!

Nejčastěji se v kapse nosí mobilní telefon značky Huawei. První pozici si značka drží těsně před telefony Samsung. Dohromady zastupují téměř 60 % uživatelů.

Co je prohlížeč a co operační systém?

Vzhledem k zastoupení značek Vás jistě nepřekvapí, že je Android vedoucím operačním systémem a to s velkým předstihem před iOS. Windows a jiné systémy tvoří téměř zanedbatelnou část.

Dále jsme se koukli, jaké se používají na telefonech prohlížeče. U Androidu je stěžejním prohlížečem Google Chrome (73 %), druhé místo má Seznam prohlížeč (11 %), v závěsu za ním je Samsung Browser (8 %). U telefonu s iOS vede Safari (46 %), na druhém místě je opět Seznam prohlížeč (16 %) a poté Google Chrome (13 %). Uživatelé Windows telefonů používají především Internet Explorer (55 %), Edge (40 %) a minimálně Operu (0,1 %).

Žebříček Androidů

Na závěr nás zajímalo, jaké konkrétní typy "Androidích" telefonů jsou nejoblíbenější.


Mohlo by vás také zajímat