Zdá se, že máte v prohlížeči vypnutý JavaScript. Některé funkce Výzkumníka vám nemusí fungovat správně.

Zpět na seznam článků

Jaké telefony brouzdají po Seznamu

Jaké telefony brouzdají po Seznamu

05. 12. 2019 13:19

Lidé na služby Seznamu chodí z různých zařízení. Mezi nejoblíbenější samozřejmě patří počítač (57 %), chytrý telefon (38 %) nebo tablet (4 %). Připojit se k nám však můžou třeba i přes chytré hodinky či televizi! Tentokrát jsme se podívali, jaké typy a značky telefonů jsou nejoblíbenější, jaké na nich běží operační systémy a jaké prohlížece se nejvíce používají.

Samsung v těsném závěsu za Huawei!

Nejčastěji se v kapse nosí mobilní telefon značky Huawei. První pozici si značka drží těsně před telefony Samsung. Dohromady zastupují téměř 60 % uživatelů.

Co je prohlížeč a co operační systém?

Vzhledem k zastoupení značek Vás jistě nepřekvapí, že je Android vedoucím operačním systémem a to s velkým předstihem před iOS. Windows a jiné systémy tvoří téměř zanedbatelnou část.

Dále jsme se koukli, jaké se používají na telefonech prohlížeče. U Androidu je stěžejním prohlížečem Google Chrome (73 %), druhé místo má Seznam prohlížeč (11 %), v závěsu za ním je Samsung Browser (8 %). U telefonu s iOS vede Safari (46 %), na druhém místě je opět Seznam prohlížeč (16 %) a poté Google Chrome (13 %). Uživatelé Windows telefonů používají především Internet Explorer (55 %), Edge (40 %) a minimálně Operu (0,1 %).

Žebříček Androidů

Na závěr nás zajímalo, jaké konkrétní typy "Androidích" telefonů jsou nejoblíbenější.


Mohlo by vás také zajímat