Arrow_left Zpět na seznam článků

Na internetu táhnou veřejné vysoké školy

17. 06. 2014

Podle interních statistik Seznam.cz Vyhledávání se lidé na internetu zajímají především o veřejné vysoké školy. Informace o soukromých školách vyhledávalo pouze 26 % lidí. Celkové první místo mezi všemi vysokými školami obsadila Ostravská univerzita v Ostravě a na druhé příčce se umístila Univerzita Jana Amose Komenského.

Ačkoliv je soukromých škol mnohem více (podle serveru Vysokéškoly.cz se v České republice vyskytuje 58 soukromých a 25 veřejných vysokých škol), lidé je vyhledávají o poznání méně často. Celkem 74 % hledání směřovalo na stránky veřejných vysokých škol (měřeno v období od 1. 1. 2013 až 15. 5. 2014).

Zajímavý rozdíl v hledanosti lze najít i mezi jednotlivými institucemi. Zdá se, že nejhledanější veřejné školy se hledají skoro stejně často. Mezi veřejnými školami vede Ostravská univerzita a Univerzita Palackého v Olomouci. U soukromých vysokých škol "vede" Univerzita Jana Amose Komenského a Metropolitní Univerzita Praha.

Kdy si studenti hledají informace o VŠ?

Měsíce, kdy se uživatelé nejvíce zajímají o vysoké školy, jsou červen, září, leden a únor. Nejvyšší nárůst je vždy na konci roku. Velmi podobný průběh hledání mají i soukromé vysoké školy. Z dat Seznam.cz Vyhledávání se tak nepotvrzuje, že by se studenti o soukromé školy zajímali až tehdy, když jim nevyjdou přijímací zkoušky na veřejné VŠ.

Zdroj: Seznam.cz Vyhledávání (1.1. 2013 až 15.5.2014)


Mohlo by vás také zajímat