Arrow_left Zpět na seznam článků

Jak velcí sportovní fanoušci jsme – 1. díl

05. 10. 2017

Říká se, že fotbalu rozumí každý. Proto nás zajímalo, jak moc lidé skutečně sledují sport. V první části dotazníku jsme navíc zkoumali, jaké sportovní události je zajímají nejvíce a kde informace hledají. Celkem odpovídalo 994 respondentů.

Díváme se spíš občas

Nejpočetnější skupinou jsou „sváteční“ diváci, kterých je téměř polovina. O sport se zajímají pouze letmo nebo se dívají na velké šampionáty a zápasy české reprezentace. Kolem čtvrtiny lidí sport naopak vůbec nesleduje. Opravdu zapálených fandů je 16 %.

Národní hrdost především

Většina lidí zbystří, pokud hraje naše reprezentace, koná se velká mezinárodní akce nebo se významného turnaje účastní čeští sportovci. A to i v případě méně populárních sportů. Fanoušci hokeje a fotbalu tradičně zvýší svůj zájem během ligové sezóny. Řada skalních fandů má také svůj oblíbený zahraniční tým, na který nedají dopustit, a sledují všechna jeho utkání.

Online v popředí

Sportovní diváci nejčastěji využívají PC, notebook nebo televizi. Sledování sportu na mobilu zatím zaostává. Ve shánění informací jasně vedou sportovní online deníky a portály s online přenosy. Přestože lidé hojně využívají i sociální sítě, celá třetina lidí je naopak nesleduje vůbec.

Více informací se dozvíte ve 2. díle článku.


Zdroj: on-line průzkum Výzkumník | Seznam.cz; N = 994; 6/2017


Mohlo by vás také zajímat