Arrow_left Zpět na seznam článků

Co si žádáme od okolí našeho bydliště

16. 01. 2019

Najít nové místo k bydlení není jen tak. Svou roli hraje nejen samotná nemovitost, ale i její okolí – to, jestli najdeme blízko svého bytu či domu poštu, zda nemusíme na autobusovou zastávku klopýtat přes les nebo jestli to máme k lékaři co by kamenem dohodil. O koupi vaší nemovitosti může zkrátka rozhodnout míra občanské vybavenosti. A právě na tu jsme se vás ptali v našem dotazování.

Doprava je základ

Nejprve nás zajímalo, jaká občanská vybavenost by se měla nacházet v okolí domu nebo bytu, který máte v plánu koupit. Něco přes 60 % z vás by rádo mělo v blízkosti svého domova autobusovou zastávku. Pro Čechy je také důležitá dostupnost větších obchodů. Supermarkety či hypermarkety ve svém okolí vyhledává 47 % z nás. Naopak dokážeme často oželet, když v bezprostřední blízkosti nenajdeme divadlo či kino. 

Doba plná informací

Investice do nové nemovitosti je zásadním životním milníkem. Proto se před stěhováním různými způsoby informujeme o tom, co všechno v blízkosti našeho budoucího bydliště najdeme. Jak vyplynulo z našeho výzkumu, nejraději hledáme na internetu, konkrétně na webech obcí. Často se ale díváme i do map nebo se čas od času chopíme iniciativy a zeptáme se na názor místních obyvatel. Jen v minimech případů se pak spoléháme na informace od realitních kanceláří.

Zdroj: online průzkum Výzkumník | Seznam.cz; N = 884


Mohlo by vás také zajímat